Activitats 2016

Jornada competitiva - Divendres 20 de maig de 2016

Multiesport/Cros-Atletisme

Trobada Territorial

Dia: 20/05/2016

Lloc: Parc de la Draga i Pavelló Esportiu de la Draga

Horari: de 10.30 a 13.30 h

Categories convocades: Prebenjamí, Benjamí i Aleví

Dossier multiesport/cros - atletisme Jocs Emporion

Trobada esportiva de gent gran

Dia: 20/05/2016

Lloc: Parc de la Draga

Horari: de 10 a 13 h

Destinataris: Adults i gent gran

Dossier trobada esportiva de gent gran Jocs Emporion

Gala Territorial

«Valors en Acció»

Dia: 20/05/2016

Lloc: Pavelló esportiu de La Draga

Hora: de 19 a 20.30 h

Descripció: Gala de reconeixement a:

  • Equips que han obtingut més targetes verdes durant les lligues organitzades pels consells esportius.
  • Esportites individuals que hagin estat protagonistes d’una acció excepcional que destaqui per la promoció dels valors, l’exemplaritat, etc.
  • Reconeixement especial VALORS EN ACCIÓ dirigit a tècnics, directius i/o entitats.
Dossier de la Gala Territorial - Valors en Acció

Jornada competitiva - Dissabte 21 de maig de 2016

1r Seminari d’Educació i Olimpisme

«Els Valors Olímpics en l’Educació»

Dia: 21/05/2016

Lloc: Espai d’Interpretació de l’Estany – Museu Darder

Horari: de 9 a 21 h

Destinataris: Mestres, professors i estudiants d’educació física

Preu: 10€ públic general / 5€ estudiants o participants als Jocs Emporion

Descripció: 1r Seminari d’Educació i Olimpisme, organitzat per la Càtedra d’Esports i educació Física – Centre d’Estudis Olímpics de la Universitat de Girona, que constarà de diferents ponències i taules rodones amb experts en l’àmbit olímpic i l’educació, esportistes i candidats olímpics.

Futbol 7

Final Territorial

Dia: 21/05/2016

Lloc: Estadi Miquel Coromina i Morató

Horari: de 9 a 13.30 h i de 15 a 19.30 h

Categories convocades: Prebenjamí i Benjamí

Dossier futbol 7 Jocs Emporion

Patinatge artístic

Lliga Territorial

Dia: 21/05/2016

Lloc: Pavelló Municipal de Fontcoberta

Horari: de 9 a 14 h

Modalitats: trios, quartets i xous

Categories convocades: Grup 1 – Ed. Primària i Grup 2 – Ed. Secundària

Dossier patinatge artístic Jocs Emporion

Gimnàstica artística

Final Territorial

Dia: 21/05/2016

Lloc: Pavelló Municipal d’Esports de Porqueres

Horari: de 9.30 a 16 h

Categories convocades: Prebenjamí, Benjamí, Aleví, Infantil, Cadet i Juvenil

Dossier gimnàstica artística Jocs Emporion

Judo

Trobada Territorial

Dia: 21/05/2016

Lloc: Pavelló Poliesportiu de Cornellà de Terri

Horari: de 9.30 a 13 h

Categories: Benjamí, Aleví i Infantil

Dossier judo Jocs Emporion

Hoquei Patins

Trobada Territorial

Dia: 21/05/2016

Lloc: Centre de Tecnificació Esportiva de la Farga

Horari: de 10 a 14 h

Categories: Escoleta i Prebenjamí

Dossier hoquei patins Jocs Emporion

Natació

Lliga Territorial

Dia: 21/05/2016

Lloc: Club Natació Banyoles

Horari: de 15.30 a 18.30 h

Categories: Prebenjamí, Benjamí, Aleví, Infantil, Cadet i Juvenil

Dossier natació Jocs Emporion

Hip-Hop

Lliga Territorial

Dia: 21/05/2016

Lloc: Pavelló Esportiu de la Draga

Horari: de 15.30 a 19.30 h

Categories: Prebenjamí, Benjamí, Aleví, Infantil, Cadet, Juvenil i Absoluta

Dossier hip-hop Jocs Emporion

Bàsquet

Final Territorial

Dia: 21/05/2016

Lloc: Centre de Tecnificació Esportiva de la Farga

Horari: de 16 a 19 h

Categories: Benjamí i Aleví

Dossier bàsquet Jocs Emporion

Festival Futbolnet

Dia: 21/05/2016

Lloc: Parc de la Draga

Horari: de 16 a 19 h

Categories: Infantil i Cadet/Juvenil

Dossier Festival Futbolnet Jocs Emporion

Jornada competitiva - Diumenge 22 de maig de 2016

Handbol

Trobada Territorial

Dia: 22/05/2016

Lloc: Centre de Tecnificació Esportiva de la Farga

Horari: de 9 a 13 h

Categories: Prebenjamí, Benjamí i Aleví

Dossier handbol Jocs Emporion

Futbol 7

Trobada Territorial

Dia: 22/05/2016

Lloc: Camp de Futbol Municipal de Cornellà del Terri

Horari: de 9 a 13.30 h

Categories: Escoleta

Dossier futbol 7 escoleta Jocs Emporion

Futbol 5

Torneig Territorial

Dia: 22/05/2016

Lloc: Pavelló Poliesportiu de Cornellà del Terri

Horari: de 9 a 14 h

Destinataris: Persones amb discapacitat intel·lectual

Dossier futbol 5 Jocs Emporion

Voleibol

Final Territorial

Dia: 22/05/2016

Lloc: Pavelló Municipal d’Esports de Porqueres

Horari: de 9 a 14 h

Categories: Aleví, Infantil, Cadet-Juvenil

Dossier voleibol Jocs Emporion

Gimnàstica Rítmica

Final Territorial

Dia: 22/05/2016

Lloc: Pavelló Municipal de Fontcoberta

Horari: de 9.30 a 16.30 h

Categories: Prebenjamí, Benjamí, Aleví, Infantil, Cadet i Juvenil-Junior Nivell I-II-III-IV individual i conjunts

Dossier gimnàstica rítmica Jocs Emporion

Multiesport per a persones amb discapacitat

Trobada Territorial

Dia: 22/05/2016

Lloc: Pista de tennis de Cornellà del Terri

Horari: de 10.30 a 13 h

Destinataris: Persones amb discapacitat intel·lectual

Dossier multiesport per a persones amb discapacitat Jocs Emporion

Mapa de les activitats

Restaurants del Pla de l'Estany

RESTAURANTS

Arasi

El Sindicat

La Cassola

la Draga

L’Espai

Can Garriga

La Carpa

Més Vilar

Taverna Can bernat

Fonda la Paz

La Magrana

Quatre Estacions

Cafè del Poste

El Capitell

La Cisterna

Al Born

Can Pericus

Ca l’Arpa

Can Janeret

Can Xabanet

Fonda Banyoles

Hotel l’Ast

La Parra

Manduca

Vora Estany

Marisqueria Gil’s

Pasta Pizza

Pizzeria Rumbera

Gran Muralla

La Pesquera

Ca l’Àngel

Can Salvi

La Brasa

Les Estunes

La Formiga

Casa Maria

Can Ginebreda

LOCALITZACIÓ

Pl. Teatre, 19 Banyoles

Ronda Monestir, 85 Banyoles

C. Adoberies, s/n Banyoles

C. Llibertat, 212 Banyoles

Pl. Perpinyà, 5-7 Banyoles

Ctra. de Camós, 271 Banyoles

Pg. Darder, s/n Banyoles

Ctra. Circumval·lació de l’Estany, 3 Porqueres

C. Santa Maria, 5 Banyoles

C. Ponent, 18 Banyoles

C. Major, 10 Banyoles

Av. de la Farga, 5 Banyoles

C. Mata, 183 Banyoles

Pl. Major, 14 Banyoles

Av. dels Països Catalans, 36 Banyoles

C. Born, 10 Banyoles

Pl. Catalunya, 3 Banyoles

Pg. Indústria, 5 Banyoles

Pg. Darder, 50 Banyoles

Pl. Carme, 22 Banyoles

C. Canal, 19 Banyoles

Pg. Dalmau, 63 Banyoles

Pl. Rodes, 41 Banyoles

C. Àngel Guimerà, 14 Banyoles

Pg. Antoni Gaudí, 3 Banyoles

C. Sant Mer, 111 Banyoles

C. Mossèn Cinto Verdaguer, 4 Banyoles

C. Llibertat, 48 Banyoles

Av. dels Països Catalans, 40 Banyoles

Pg. Darder, 44 Banyoles

Ctra. de Banyoles, 13 Fontcoberta

Can Salvi, s/n Vilavenut

Ctra. de Banyoles, 23 Fontcoberta

C. Osona, 2 Miànigues

C. Carreras Candi, 6 Porqueres

C. Sant Andreu, 132 Mata – Porqueres

Ctra. de Mieres, km 25,5 Porqueres

TELÈFON

972 576 419

972 571 947

972 299 184 / 629 276 135

972 580 633

972 583 049

972 570 948

972 582 825

972 580 232

972 570 498

972 570 432

972 572 549

972 573 300

972 576 301

972 573 124

972 581 356 / 609 652 726

972 981 708

972 583 984

972 572 353

972 571 045

972 570 018

972 573 205

972 584 879

972 571 500

972 117 921

972 576 353

972 572 852

972 584 112 / 627 201 888

972 100 564

972 575 808

972 575 979

972 575 099

972 572 461

972 575 298

972 580 475 / 972 575 254

972 575 071 / 620 958 454

972 572 340

972 574 962

  • Arasi // Pl. Teatre, 19 Banyoles // 972 576 419
  • El Sindicat // Ronda Monestir, 85 Banyoles // 972 571 947
  • La Cassola // C. Adoberies, s/n Banyoles // 972 299 184 – 629 276 135
  • La Draga // C. Llibertat, 212 Banyoles // 972 580 633
  • L’Espai // Pl. Perpinyà, 5-7 Banyoles // 972 583 049
  • Can Garriga // Ctra. de Camós, 271 Banyoles // 972 570 948
  • La Carpa // Pg. Darder, s/n Banyoles // 972 582 825
  • Més Vilar // Ctra. Circumval·lació de l’Estany, 3 Porqueres // 972 580 232
  • Taverna Can Bernat // C. Santa Maria, 5 Banyoles // 972 570 498
  • Fonda la Paz // C. Ponent, 18 Banyoles // 972 570 432
  • La Magrana // C. Major, 10 Banyoles // 972 572 549
  • Quatre Estacions // Av. de la Farga, 5 Banyoles // 972 573 300
  • Cafè del Poste // C. Mata, 183 Banyoles // 972 576 301
  • El Capitell // Pl. Major, 14 Banyoles // 972 573 124
  • La Cisterna // Av. dels Països Catalans, 36 Banyoles // 972 581 356 / 609 652 726
  • Al Born // C. Born, 10 Banyoles // 972 981 708
  • Can Pericus // Pl. Catalunya, 3 Banyoles // 972 583 984
  • Ca l’Arpa // Pg. Indústria, 5 Banyoles // 972 572 353
  • Can Janeret // Pg. Darder, 50 Banyoles // 972 571 045
  • Can Xabanet // Pl. Carme, 22 Banyoles // 972 570 018
  • Fonda Banyoles // C. Canal, 19 Banyoles // 972 573 205
  • Hotel l’Ast // Pg. Dalmau, 63 Banyoles // 972 584 879
  • La Parra // Pl. Rodes, 41 Banyoles // 972 571 500
  • Manduca // C. Àngel Guimerà, 14 Banyoles // 972 117 921
  • Vora Estany // Pg. Antoni Gaudí, 3 Banyoles // 972 576 353
  • Marisqueria Gil’s // C. Sant Mer, 111 Banyoles // 972 572 852
  • Pasta Pizza // C. Mossèn Cinto Verdaguer, 4 Banyoles // 972 584 112 – 627 201 888
  • Pizzeria Rumbera // C. Llibertat, 48 Banyoles // 972 100 564
  • Gran Muralla // Av. dels Països Catalans, 40 Banyoles // 972 575 808
  • La Pesquera // Pg. Darder, 44 Banyoles // 972 575 979
  • Ca l’Àngel // Ctra. de Banyoles, 13 Fontcoberta // 972 575 099
  • Can Salvi // Can Salvi, s/n Vilavenut // 972 572 461
  • La Brasa // Ctra. de Banyoles, 23 Fontcoberta // 972 575 298
  • Les Estunes // C. Osona, 2 Miànigues // 972 580 475 – 972 575 254
  • La Formiga // C. Carreras Candi, 6 Porqueres // 972 575 071 – 620 958 454
  • Casa Maria // C. Sant Andreu, 132 Mata – Porqueres // 972 572 340
  • Can Ginebreda // Ctra. de Mieres, km 25,5 Porqueres //  972 574 962

Organitzadors i col·laboradors

ORGANITZADORS:

generalitat-catalunya-gran

esportcat-gran

diputacio-girona-gran

consell-esportiu-alt-emporda-gran

consell-esportiu-baix-emporda-gran

cbo-gran

consell-esportiu-garrotxa-gran

consell-esportiu-girones-gran

consell-esportiu-pla-estany-gran

consell-esportiu-ripolles-gran

consell-esportiu-la-selva-gran

AMB EL SUPORT DE:

ajuntament-banyoles-gran

ajuntament-cornella-terri-gran

ajuntament-fontcoberta-gran

ajuntament-porqueres-gran

consell-comarcal-pla-estany-gran

catedra-esport-estudis-olimpics-gran

fundacio-fcbarcelona

ucec_gran

COL·LABORADORS:

9 Jardí

Agrupació Esportiva Cornellà del Terri

Ajuntament de la Bisbal d’Empordà

Ajuntament de Castell – Platja d’Aro

Centre Ocupacional i Especial de Treball “COIET”

Club Bàsquet Banyoles

Club Esportiu Banyoles

Club Handbol Banyoles

Club Hoquei Patins Banyoles

Club Judo Yamashita Vall del Terri

Club Natació Banyoles

Club Patinatge Artístic Pla de l’Estany

Club Rítmica Pla de l’Estany

Club Voleibol Aloges- Porqueres

Dipsalut

EUSES

Federació Catalana de Handbol

Fundació Estany

Fundació MAP

Fundació Mas Casadevall

Gimnàstica Artística Porqueres

Grup Excursionista i Esportiu Gironí

INS Pere Alsius

Junts i Endavant

Salt Gimnàstic Club