Els Jocs Emporion recuperen enguany el format original, després de dos anys en els quals la pandèmia en va condicionar la celebració. El 2020 es van haver de cancel·lar per la covid-19 i l’any passat se’n va organitzar una edició especial d’una setmana, repartida per totes les comarques gironines. Enguany, la comarca de la Selva acollirà la vuitena edició, del 13 al 15 de maig.

Els Jocs Emporion estan impulsats per la Diputació de Girona i la Representació Territorial de l’Esport de la Generalitat de Catalunya, i compten amb la coordinació tècnica dels consells esportius de les comarques gironines, i el suport i la col·laboració dels ajuntaments dels municipis on es porten a terme les activitats. L’edició d’enguany està liderada pel Consell Esportiu de la Selva i tindrà lloc als municipis de Blanes, Lloret de Mar, Santa Coloma de Farners i Vilobí d’Onyar.

Al voltant de 6.500 participants prendran part en les diferents activitats esportives, competitives i lúdiques, tant per a infants i famílies com per a gent gran.

Calendari d’activitats i instal·lacions esportives

DATA HORARI BLANES LLORET DE MAR SANTA COLOMA DE FARNERS VILOBÍ D’ONYAR
PISTA VERDA PISTA BLAVA PISTA VERMELLA CAMP DE FUTBOL EXTERIOR PISCINA PISTES ATLETISME PAVELLÓ
EL MOLÍ
PAVELLÓ MUNICIPAL PAVELLÓ
POMPEU FABRA
PAVELLÓ
SAIONERS
PAVELLÓ
LA NÓRIA
SANT SALVADOR CAMPS DE FUTBOL
13 maig 8:00
9:00 MINI OLIMPIADES GENT GRAN
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
14 maig 8:00 VOLEIBOL
9:00 BÀSQUET GIMNÀSTICA ARTÍSTICA JUDO
10:00 FUTBOL 7 ESCOLETA FUTBOL NET HOQUEI
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00 HANDBOL HIP HOP
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
15 maig 8:00
9:00 PATINATGE ARTÍSTIC GIMNÀSTICA RÍTMICA FUTBOL 7 PRE i BENJAMí
10:00 FUTBOL 5 ADAPTAT FUTBOL 5 ADAPTAT DUATLÓ NATACIÓ
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
20 maig 19:00 GALA DE VALORS | AUDITORI DE GIRONA
20:30

Programa d’activitats i instal·lacions esportives

13 DE MAIG

Miniolimpíades

Trobada multiesportiva per als alumnes de les categories convocades que consisteix en activitats d’atletisme, voleibol, pàdel, natació, dinàmiques, jocs i bàsquet.

Categories: Aleví i Infantil de primer any.

Lloc: pistes d’atletisme (Avinguda del Rieral, 14 – 17310 Lloret de Mar)

Horari: de 9.00 h a 13.00 h.

Trobada de gent gran

Ruta circular d’uns 4 quilometres aproximadament, amb activitats relacionades amb la ratafia i les herbes aromàtiques. Per finalitzar la jornada, es farà una activitat dirigida de ball i es repartirà un obsequi i avituallament per a tots els participants.

Categories: gent gran.

Lloc: pavelló municipal d’esports Els Saioners (Avinguda Salvador Espriu, s/n – 17430 Santa Coloma de Farners)

Horari: de 9.00 h a 13.30 h.

14 DE MAIG

Gimnàstica artística

Campionat amb les gimnastes més ben classificades de la Lliga dels consells esportius de les comarques de Girona.

Categories: Prebenjamí, Benjamí, Aleví, Infantil, Cadet i Juvenil.

Lloc: Ciutat Esportiva de Blanes – Pista Vermella (Carrer Mas Cuní, 43 – 17300 Blanes)

Horari: de 9.30 h a 19.30 h.

Bàsquet

Trobada lúdica entre 12 equips premini i eliminatòria entre 4 equips mini.

Categories: Benjamí i Aleví.

Lloc: Ciutat Esportiva de Blanes – Pista Verda (Carrer Mas Cuní, 43 – 17300 Blanes)

Horari: de 9.30 h a 13:30 h.

Futbol 7 Escoleta

Trobada d’equips d’Escoleta de futbol 7 per a nens i nenes d’educació infantil.

Categories: Escoleta (2017/2018).

Lloc: Ciutat Esportiva de Blanes – Camp de Futbol (Carrer Mas Cuní, 43 – 17300 Blanes)

Horari: de 10.00 h a 13.00 h.

Handbol

Trobada de caràcter lúdic de les entitats i/o associacions del món de l’handbol.

Categories: Benjamí i Aleví.

Lloc: Ciutat Esportiva de Blanes – Pista Verda (Carrer Mas Cuní, 43 – 17300 Blanes)

Horari: de 16.00 h a 20.00 h.

Hip-hop

Segona i última jornada de la Lliga de hip-hop per a les categories de Prebenjamí a Absoluta i Premium.

Categories: Prebenjamí, Benjamí, Aleví, Infantil, Cadet, Juvenil, Absoluta i Premium.

Lloc: Ciutat Esportiva de Blanes – Pista Blava (Carrer Mas Cuní, 43 – 17300 Blanes)

Horari: de 16.00 h a 21.00 h.

Futbol net

Activitat que, amb el nom de Festival FutbolNet, vol donar a conèixer el Programa FutbolNet de la Fundació FCB. Durant el Festival, es faran partits amb la metodologia dels tres temps (el primer per posar normes, el segon per fer el partit en si i el tercer per reflexionar sobre si s’han complert les normes establertes).

Categories: Prebenjamí, Benjamí i Aleví.

Lloc: pistes d’atletisme (Avinguda del Rieral,14 – 17310 Lloret de Mar)

Horari: de 10.00 h a 14.00 h.

Trobada de voleibol

Trobada de voleibol de caràcter lúdic adreçada a entitats i associacions de l’Agrupació Territorial de Consells Esportius de Girona.

Categories: Prebenjamí i Benjamí.

Lloc: pavelló d’esports El Molí (Carrer Senyora de Rossell, 12 – 17310 Lloret de Mar)

Horari: de 9.30 h a 13.00 h.

Competició de voleibol

Fase final de les lligues de voleibol que organitza l’Agrupació Territorial de Consells Esportius de Girona amb els equips més ben classificats de cada categoria.

Categories: Aleví, Infantil, Cadet i Juvenil.

Lloc: pavelló d’esports El Molí (Carrer Senyora de Rossell, 12 – 17310 Lloret de Mar)

Horari: de 9.00 h a 20.00 h.

Hoquei

Trobada d’escoles d’hoquei sobre patins de la territorial de Girona de la temporada 2021-2022. Durant tot el matí, nens i nenes d’entre 3 i 6 anys jugaran una lligueta amistosa, en la qual el més important serà gaudir de l’esport.

Categories: Escoleta.

Lloc: Pavelló Municipal d’Esports (Carrer dels Mestres, s/n – 17310 Lloret de Mar)

Horari: de 10.00 h a 14.00 h.

Judo

Esdeveniment dissenyat perquè judokes gironins de les categories de promoció es trobin a Lloret de Mar i puguin mostrar la seva evolució durant la temporada i gaudir de la pràctica d’aquest esport.

Categories: Prebenjamí, Benjamí, Aleví i Infantil.

Lloc: pavelló Pompeu Fabra (Avinguda del Rieral,13 – 17310 Lloret de Mar)

Horari: de 9.00 h a 14.00 h.

15 DE MAIG

Futbol 5 adaptat

Trobada de caràcter lúdic entre els participants de la Lliga de futbol sala per a persones amb discapacitat.

Categories: categoria única.

Lloc: Ciutat Esportiva de Blanes – Pista Verda i Pista Vermella (Carrer Mas Cuní, 43 – 17300 Blanes)

Horari: de 9.30 h a 13.30 h.

Patinatge artístic

Tercera i última jornada de la Lliga de patinatge artístic per a les modalitats de grups.

Categories: trios, quartets, quintets, xous petits i xous grans (categories de primària i secundària).

Lloc: Ciutat Esportiva de Blanes – Pista Blava (Carrer Mas Cuní, 43 – 17300 Blanes)

Horari: de 9.00 h a 15.00 h.

Duatló

Duatló popular de categories de promoció i absolutes.

Categories: A (de 2011 a 2014), B (de 2007 a 2011), C (2006 i anteriors) i Equips (2010 i anteriors).

Lloc: Ciutat Esportiva de Blanes – exterior (Carrer Mas Cuní, 43 – 17300 Blanes)

Horari: de 9.00 h a 12.00 h.

Natació

Descripció: quarta jornada no puntuable de la Lliga de natació (jornada oberta).

Categories: Prebenjamí i Benjamí: crol, braça i relleu crol; Aleví, Infantil, Cadet, Juvenil i Júnior: crol, per escollir (esquena, braça o papallona) i relleus

Lloc: Pavelló de la Piscina Municipal (Avinguda del Rieral, 22 – 17310 Lloret de Mar)

Horari: de 10.00 h a 13.00 h.

Gimnàstica rítmica

Final territorial de gimnàstica rítmica dels nivells A, B i Obert, en les disciplines individual, conjunts i duos, trios i quartets.

Categories: Prebenjamí, Benjamí, Aleví, Infantil, Cadet, Juvenil i Sènior.

Lloc: pavelló municipal d’esports Els Saioners (Avinguda Salvador Espriu, s/n – 17430 Santa Coloma de Farners)

Horari: de 9.00 h a 18.00 h.

Futbol 7

Descripció: trobada d’equips de futbol 7 per a nens i nenes.

Categories: Prebenjamí i Benjamí.

Lloc: Camp de Futbol Municipal (Avinguda Cal Ferrer Pagès – 17185 Vilobí d’Onyar)

Horari: de 9.30 h a 13.30 h.